• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

• Посета на Археолошкиот локалитет Стоби и Музејот на Албанската азбука во Битола

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието на ден 09.11.2018 год. (петок) беше реализирана заедничка активност помеѓу учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ и учениците од партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ од Куманово:

29472179 10156339116974662_7246018954051715072_o

Училиштето ССОУ „Коле Неделковски“ се грижи, заедно со своите Социјални партнери, за професионалниот развој на своите ученици. И оваа учебна година, училиштето, во соработка со ЕВН Македонија планира реализација на ПРАКТИКАНТСКА РАБОТА , за учениците од III- та и IV - та година ЕЛЕКТРОТЕХНИЧКА СТРУКА, образовен профил електротехничар-енергетичар. Четири ученика, од нашето училиште, во периодот на јуни, односно април и мај, оваа учебна година, ќе реализираат 10 дневна, практикантска работа во реонот на опфатот на Корисничкиот енерго-центар Велес. Оваа работа, многу им помага на учениците во градењето на комуникациските и професионалните сознанија и нуди одлична можност за добивање на мислење по основ на реализација на практикантска работа од високопрофесионална работна средина. Праксата, понатаму е една од појдовните точки на кариерниот развој во струката. Им посакуваме успех на нашите ученици: Дарко Темелковски IV - 6,Стефан Савев IV -6, Алесандар Перковски III - 8 и Стефан Ончевски III-8. Одговорен наставник: Снежана Софијанова

Вие сте на: Home Настани Настани ПРАКТИКАНТСКА РАБОТА за учениците од III- та и IV - та година ЕЛЕКТРОТЕХНИЧКА СТРУКА