• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

• Посета на Археолошкиот локалитет Стоби и Музејот на Албанската азбука во Битола

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието на ден 09.11.2018 год. (петок) беше реализирана заедничка активност помеѓу учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ и учениците од партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ од Куманово:

29-ти Државен натпревар по Информатика

29513135 10156348990509662_8626418497611730231_n

На 24 март 2018 година се одржа по 29-ти пат Државниот натпревар по Информатика. Од нашето училиште учествуваше ученикот Виктор Јовев од 4-4 клас со ментор професор Леонид Кодовски. Тој освои пофалница и стипендија за бесплатно студирање на ФИНКИ (Факултет за информатички науки и инженерство). Честитки до ученикот и менторот.

Вие сте на: Home Настани Настани 29-ти Државен натпревар по Информатика