• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

• Посета на Археолошкиот локалитет Стоби и Музејот на Албанската азбука во Битола

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието на ден 09.11.2018 год. (петок) беше реализирана заедничка активност помеѓу учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ и учениците од партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ од Куманово:

ПОСЕТА НА МЕТАЛНАТА ИНДУСТРИЈА „БРАКО“

Учениците од машинската струка, од образовниот профил машински техничар (4-2 клас), денеска ја посетија металната индустрија „БРАКО“. Преку посета на погоните во кои се реализираат секојдневните работни активности, на учениците им беа претставени и можностите за вработување во компанијата. Инаку, „БРАКО“ е фирма која се занимава со производство на жичани производи, медицински намештај, машини за улично чистење и останати метални производи. Производите се со висок квалитет и во согласност со интернационалните стандарди ISO 9001:2008 и ISO 14001:2004 како и сите релевантни прописи и регулативи на национално и меѓународно ниво. Фотографиите ги направија учениците Амар Дациќ и Кристијан Стефановски.
Вие сте на: Home Отворен ден ПОСЕТА НА МЕТАЛНАТА ИНДУСТРИЈА „БРАКО“