• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

• Посета на Археолошкиот локалитет Стоби и Музејот на Албанската азбука во Битола

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието на ден 09.11.2018 год. (петок) беше реализирана заедничка активност помеѓу учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ и учениците од партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ од Куманово:

Презентација на работата на машинската и елетротехничката струка

Во рамките на активностите со кои се прославува Патрониот празник на училиштето денеска учениците од машинската и електротехничката струка се преставија пред деветто одделенците од градот со свои креации кои ги подготвија во рамките на практичната и теоретската настава. Учениците од машинската струка се преставија со: Енергетска ефикасност на станбените објекти, Програмирање на ЛЕГО роботи, 3D моделирање во SolidWorks, Составни делови на мотор со внатрешно согорување, Мерни иснструменти и практично мерење со шублер. Учениците од електротехничката струка се преставија со: Програмирање на АРДУИНО платформа, ПЛЦ контролер, Сензори во домот и ЛЕД реклама.
Вие сте на: Home Отворен ден Презентација на работата на машинската и елетротехничката струка