• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Општински противпожарен квиз-натпревар

283296 10151276933064662 1447427825 n

На 23.11.2012 година во салата „Бели Мугри“ се одржа 30-от општински противпожарен квиз - натпревар под покровителство на градоначалникот на општина Велес, г-дин Горан Петров и противпожарниот сојуз на општината Велес. Општинскиот квиз - натпревар се спроведе во две категории и тоа: категорија на основни училишта (кадети) и категорија на средни училишта (јуниори). Училиште ССОУ „Коле Неделковски“ го претставуваа учениците: Валентин Величковски, Марио Алексовски и Мартин Николов сите од III-4 клас. Тие во категоријата на средни училишта го освоија второто место под менторство на професорите Мемиќ Митхат и Панов Марјан. Нашите ученици добија силна поддршка и од своите соученици кои што беа во публиката и цело време го бодреа нашето училиште. На натпреварот Гимназијата „Кочо Рацин“ го освои првото место додека хемиското училиште „Димитрија Чуповски“ го освои третото место а економското училиште „Јовче Тесличков“ завршија четврти. На крајот од натпреварот беа доделени наградите за освоените места од организаторите со изразена желба за следната година пак да се дружиме и да постигнеме уште подабар успех.

481860 10151276933094662 1248191191 n

485026 10151276933099662 669743883 n