• Отварање на изоложбата на фотографии на тема „Портрет“

Во рамките на програмата за Прослава на патрониот празник на ССОУ „Коле Неделковски“ , училиштето организираше конкурс за уметничка фотографија на тема „Портрет“.

• Поетско читање: Поезија од странски автори

• Саем на традиционални јадења од сите етнички заедници

Во рамките на одбележувањето на патрониот празник на ССОУ „Коле Неделковски“, беше организиран хуманитарен саем на традиционални јадења од сите етнички заедници под мотото „Вкусот не спојува“.

• Пуштен во употреба системот за греење во спортската сала

Училиштето се здоби со реконструирана спортската сала и целосно воведување на современ систем за греење при што значително ќе влијае на унапредувањето на училишниот спорт.

• „ЛИДЕР“ – избор на најдобар ученик по струка од завршните години

Домаќин на проектот „ЛИДЕР“ – избор на најдобар ученик по струка од завршните години во стручното образование во Република Македонија беше ЕМУЦ „Ѓорѓи Наумов“ од Битола.

• Kвиз натпревар „Погоди кој сум“

На ден 09.12.2016 год. (петок) со почеток во 12.00 часот во организација на Природнo–математичкиот актив при ССОУ „Коле Неделковски“, беше реализиран квиз натпревар „Погоди кој сум“ од областа на математиката, физиката и информатиката. Учество на овој квиз натпревар земаа учениците од прва до четврта година, распоредени во четири екипи.

• Одбележан „Денот на дрвото“

Учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ со работни активности го одбележаа Денот на дрвото. Група од 50 ученици и 6 професори се упатија на пошумување, а останатите ученици извршија чистење на училишниот двор и училишните простории.

• Предавање на тема: „Здрави навики за здрав живот“

Денеска во ССОУ „Коле Неделковски“ во соработка со Општина Велес и Центарот за јавно здравје на град Велес, се одржа предавње на тема: „Здрави навики за здрав живот“.

• Посета на металната индустрија „БРАКО“

Денеска учениците од образовниот профил техничар за компјутерско управување од паралелката 4-1 извршија посета на металната индустрија „БРАКО“.

• Божиќни честитки

На 24.11.2016 г. учениците од паралелките 1- 7 и 1- 6, при ССОУ Коле Неделковски, преку организирана тематска активност, креираа Божиќни честитки наменети за нивните врсници во збратименото училиште Станислав Сташица од Р.Полска.

• Обука на тема “Учење претприемништво“

На 18 и 19 Ноември во Хотел Гардениа -Велес, се организира последниот (трет) модул од циклусот на обуки на тема “Учење претприемништво“.

• Поетски караван по повод 49-ти Детски Рацинови средби

На 18.XI.2016г. во просторијата на Библиотеката при ССОУ ,,Коле Неделковски“ беше одржан ,,Поетски караван“ по повод 49ти детски Рацинови средби.

• 16–ти Ноември – Меѓународен ден на толеранцијата

Во рамките на проектот на USAID за меѓуетничка интеграција во образованието на ден 16.11.2016 година (среда) во ССОУ „Коле Неделковски“ беше одбележан Меѓународниот ден на толеранцијата.

Меѓународен математички натпревар „Кенгур 2013“

matematicki-natprevar-kengur-2013 1

На ден 21.03.2013 год. во нашето училиште се одржа Меѓународниот математички натпревар „Кенгур 2013“ на кој земаа учество ученици од ССОУ „ Коле Неделковски “ од прва, втора и трета година. Од прва година се натпреваруваа учениците: Бојана Петровска и Бобан Богоевски со ментор проф. Биљана Ивева, од втора година учениците: Лидија Ѓошевска, Антонио Ѓорѓиев, Бобан Ѓорѓиевски, Костадин Коцев, Ристе Костадинов, Кристијан Николов, Тодев Виктор и Даниел Панов со ментор проф. Мира Ташкова и од трета година: Стефанио Бениќ, Иван Михајлов, Никола Танев и Ненад Крстевски со ментор проф. Магдалена Иванова. Резултатите од овој натпревар ќе бидат соопштени покасно од Сојузот на математичари на Македонија, истовремено за сите учесници од Република Македонија од прво одделение до четврта година. Ви посакуваме многу успех!!!

matematicki-natprevar-kengur-2013 2

matematicki-natprevar-kengur-2013 3

matematicki-natprevar-kengur-2013 4

matematicki-natprevar-kengur-2013 5