• УЧЕСТВО НА ССОУ „КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“ НА ВАРДАРСКАТА РЕГАТА-ГЕМИЏИИ

• 5 години од денот на потпишувањето на Меморандумот за меѓународна соработка помеѓу ССОУ „Коле Неделковски“ од Велес, Р.Македонија и Средното стручно училиште „Станислав Сташица“

• ОТВОРЕН ДЕН ВО ССОУ „КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“

• Матурска забава 2015

• Заврши еднонеделната програма на престој во Р.Франција

Денес 18 мај во 15.00, групата за Ученичка размена со Р.Франција, ја заврши еднонеделната програма на престој во Р.Франција и со директен лет Буве - Скопје пристигна во Р.Македонија.

• Телемост со нашите ученици во Новогард (гледано од Полска страна)

• Aктивен ден со групата на ученици во Р.Франција,

• Телемост со нашите ученици во Новогард

Денеска беше остварен телемост (Skype врска) со нашите ученици-гости на училиштето „Станислава Сташица“ во Новогард. Родителите на учениците се видоа и разговараа за импресиите од посетата на Р. Полска. Со две музички точки се престави музичката група „Циклон“ пред полските ученици.

• Посета на бродоградилиште во рамките на марината во градот Шербур

• Група за ученичка размена: Р.Македонија - Р.Франција ССОУ,,Коле Неделковски,,Велес , среда 13 05 2015

• Трет ден од посетата на Новогард, Р. Полска

• XXXIV Државни натпревари на електротехничките, машинските и сообраќајните средни училишта на Р. Македонија

• Известување за учениците во Република Франција

Меѓународен математички натпревар „Кенгур 2013“

matematicki-natprevar-kengur-2013 1

На ден 21.03.2013 год. во нашето училиште се одржа Меѓународниот математички натпревар „Кенгур 2013“ на кој земаа учество ученици од ССОУ „ Коле Неделковски “ од прва, втора и трета година. Од прва година се натпреваруваа учениците: Бојана Петровска и Бобан Богоевски со ментор проф. Биљана Ивева, од втора година учениците: Лидија Ѓошевска, Антонио Ѓорѓиев, Бобан Ѓорѓиевски, Костадин Коцев, Ристе Костадинов, Кристијан Николов, Тодев Виктор и Даниел Панов со ментор проф. Мира Ташкова и од трета година: Стефанио Бениќ, Иван Михајлов, Никола Танев и Ненад Крстевски со ментор проф. Магдалена Иванова. Резултатите од овој натпревар ќе бидат соопштени покасно од Сојузот на математичари на Македонија, истовремено за сите учесници од Република Македонија од прво одделение до четврта година. Ви посакуваме многу успех!!!

matematicki-natprevar-kengur-2013 2

matematicki-natprevar-kengur-2013 3

matematicki-natprevar-kengur-2013 4

matematicki-natprevar-kengur-2013 5