• Културен разглед на градот Софија

Денес (29.11.2017 г. Среда), во програмските содржини, беше Културниот разглед на градот Софија, реализиран од Интернационалниот центар за развој на Образованието и обуката од Софија.

Втор ден од обуката во рамките на ЕРАЗМУС + проектот во Софија, Р. Бугарија

• Реализација на проектот “Училишни спортски лиги“ во Велес

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија, се реализира грандиозниот проект “Училишни спортски лиги“ поддржано од Владата на Република Македонија, заедно со Министерството за образование и наука и Агенцијата за млади и спорт.

• Учество на меѓузонски натпревари во одбојка

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија, оваа година започна да се реализира грандиозниот проект “Училишни спортски лиги“ поддржано од Владата на Република Македонија, заедно со Министерството за образование и наука и Агенцијата за млади и спорт.

• УЧИЛИШНИ СПОРТСКИ ЛИГИ

• Посета на металната индустрија „БРАКО“

Учениците од 2-2 клас во петокот (20.10.2017 г.) извршија посета на металната индустрија „БРАКО“. Беа посетени: погонот за монтажа на возила за чистење на улични површини - Green machines и погонот за ЦНЦ обработка. Посетата ја реализираа наставниците по практична настава Илија Танев и Благој Пашоски.

• Посета на саемската манифестација „Технома 2017“ година

Денеска (26.10.2017 г.) учениците од машинската струка (ученици од класевите 1-1, 1-2, 2-2, 3-1, 4-1, 4-2) извршија посета на саемската манифестација „Технома 2017“.

• Европската недела на мобилност одбележана во Велес

Десет ученици од ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес предводени од професорот по спорт и спортски активности, м-р Ангелче Гушев земаа учество воманифестацијата Европска недела на мобилност која се реализираше на 22.9.2017 год. (петок), а во организација на Општина Велес и тоа со учество на учениците од основните и средни училишта.

• ПРВО МЕСТО ВО ОДБОЈКА НА ПЕСОК

Во организација на ЗГ Заеднички соживот од Велес и СОУ Гимназија Кочо Рацин Велес се реализира проектот “Заеднички тим“ во кои што учествуваат сите средношколци од Велес. Општа цел на овој проект е да средношколците се рамноправни во секојдневното дружење.Со реализацијата на активностите и остварувањето на специфичните цели на проектот ќе се придонесе во едуцираме младите за нивните права и обврски,како и за начинот на планирање и реализирање.

• ПОЧЕТОК НА НОВАТА ШКОЛСКА ГОДИНА

Свечен дочек и добредојде на учениците во прва година во ССОУ „Коле Неделковски“ им посака директорот на училиштето, а потоа учениците со нивните класни раководители се упатија кон своите училници. Нека ви е со среќа почетокот на новата учебна година идни машинци, електротехничари, сообраќајци и угостители !!!

• Учениците од Новогард во посета на Охрид

• 11-ти Интернационален натпревар по роботика во Конја – Р. Турција

• Посета на Скопје и комплексот „Македонско село“

Меѓународен математички натпревар „Кенгур 2013“

matematicki-natprevar-kengur-2013 1

На ден 21.03.2013 год. во нашето училиште се одржа Меѓународниот математички натпревар „Кенгур 2013“ на кој земаа учество ученици од ССОУ „ Коле Неделковски “ од прва, втора и трета година. Од прва година се натпреваруваа учениците: Бојана Петровска и Бобан Богоевски со ментор проф. Биљана Ивева, од втора година учениците: Лидија Ѓошевска, Антонио Ѓорѓиев, Бобан Ѓорѓиевски, Костадин Коцев, Ристе Костадинов, Кристијан Николов, Тодев Виктор и Даниел Панов со ментор проф. Мира Ташкова и од трета година: Стефанио Бениќ, Иван Михајлов, Никола Танев и Ненад Крстевски со ментор проф. Магдалена Иванова. Резултатите од овој натпревар ќе бидат соопштени покасно од Сојузот на математичари на Македонија, истовремено за сите учесници од Република Македонија од прво одделение до четврта година. Ви посакуваме многу успех!!!

matematicki-natprevar-kengur-2013 2

matematicki-natprevar-kengur-2013 3

matematicki-natprevar-kengur-2013 4

matematicki-natprevar-kengur-2013 5