• Учениците од Новогард во посета на Охрид

• 11-ти Интернационален натпревар по роботика во Конја – Р. Турција

• Посета на Скопје и комплексот „Македонско село“

• Посета на отворениот ден на Машински факултет во Скопје

Во организација на Машинскиот факултет од Скопје, учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ извршија посета, каде беа запознаени со сите студиски програми што ги нуди оваа високо образовна институција.

• Учество на 11-от Интернационален натпревар по роботика

На 10-ти Мај беше отворен 11-от Интернационален натпревар по роботика во Конја – Република Турција. Нашите натпреварувачи Никола Стоименов и Јованче Андовски се една од 49-те екипи кои ќе се натпреваруваат во областа „Индустриска роботска рака“. Денешниот ден тие се претставија на изложбениот штанд во конгресниот центар.

• Прослава на Конституцијата на Полската држава

И оваа година, училиштето ССОУ „Коле Неделковски“ на покана на Неговата Екселенција Амбасадорот на Р. Полска во Р. Македонија, г-дин Jacek Multanowski, присуствуваше на Прославата на годишнината на конституцијата на Полскатa државa (3 мај 1791 г.). Оваа година Р. Полска прослави 226 годишнината од својата државност.

• Ученичка екскурзија - Посета на Клагенфурт

• Учество на МАССУМ 2017

ССОУ „Коле Неделковски“ зема учество на овогодинешниот МАССУМ (Младинска Асоцијација на Средни Стручни Училишта во Македонија) кој се одржува денеска и утре во средното училиште „Васил Антевски - Дрен“ во Скопје.

• Работилница „Велигденско јајце“

Денес, традиционално се организираше креативно дружење по повод претстојните Велигденски прзници, во училиштето. Учениците со свои идеи ја облагородија традицијата на украсување Велигденски јајца.

• Посета на часовите по „Иновации“ (03.04.2017)

Посета на часовите по „Иновации“ во ООУ „Васил Главинов“ и ООУ „Рајко Жинзифов“, с. Горно Оризари.

• Регионален натпревар по англиски јазик во организација на ЕЛТАМ

На 08.04.2017 година во просториите на ОУ ,,Васил Главинов “се одржа регионалниот натпревар по англиски јазик во организација на ЕЛТАМ.

• Финален настан од проектот за МИО

Петгодишниот проект на УСАИД за меѓуетничка интеграција во образованието работи на зголемување на разбирањето кај пошироката јавност за придобивките за сите граѓани што произлегуваат од интегрирањето на образовниот систем во Р. Македонија.

• Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски“ трети во Македонија

Во периодот на 30-31.3 и 1.4.2017 година во Прилеп се одржа државното првенство во одбојка за средните училишта (машки) во спортската сала на СОУ „Ристе Ристески - Ричко“. На него учествуваат 6 екипи од регионите Исток, од каде доаѓаат екипите на СОУ “Никола Карев“ Струмица и ССОУ “Коле Неделковски- Велес, потоа од Скопскиот регион, од каде доаѓаат екипите на Спортската гимазија „Методија Митески Брицо“ и СГГУ„Здравко Цветковски“, а Западниот регион го претставуваат екипите од СОУ “НН-Борче“ од Крушево и домаќините од гимназијата „Мирче Ацев“ од Прилеп.

Меѓународен математички натпревар „Кенгур 2013“

matematicki-natprevar-kengur-2013 1

На ден 21.03.2013 год. во нашето училиште се одржа Меѓународниот математички натпревар „Кенгур 2013“ на кој земаа учество ученици од ССОУ „ Коле Неделковски “ од прва, втора и трета година. Од прва година се натпреваруваа учениците: Бојана Петровска и Бобан Богоевски со ментор проф. Биљана Ивева, од втора година учениците: Лидија Ѓошевска, Антонио Ѓорѓиев, Бобан Ѓорѓиевски, Костадин Коцев, Ристе Костадинов, Кристијан Николов, Тодев Виктор и Даниел Панов со ментор проф. Мира Ташкова и од трета година: Стефанио Бениќ, Иван Михајлов, Никола Танев и Ненад Крстевски со ментор проф. Магдалена Иванова. Резултатите од овој натпревар ќе бидат соопштени покасно од Сојузот на математичари на Македонија, истовремено за сите учесници од Република Македонија од прво одделение до четврта година. Ви посакуваме многу успех!!!

matematicki-natprevar-kengur-2013 2

matematicki-natprevar-kengur-2013 3

matematicki-natprevar-kengur-2013 4

matematicki-natprevar-kengur-2013 5