• Прошетка низ Новогард

• 8-ма ученичка размена со збратименото училиште „Станислава Стажица“ од Новогард, Р. Полска.

Во петокот, замина осмата група на нашите најдобри ученици за Новогард, Република Полска. Им посакуваме среќен пат и убав помин.

• Свечено отварање на „Маркарт Тренинг Центар“

• Донација од фирмата „Маркарт“ за ССОУ „Коле Неделковски“

• Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски од Велес, трети на Гимназијадата во Тетово

Во периодот од 10-12.5.2018 год., во Тетово се одржа единаесетата по ред државна спортска манифестација на средни училишта „Гимназијада”. Учесниците се натпреваруваат во повеќе спортски дисциплини и тоа: фудбал, футсал, кошарка, ракомет и одбојка во машка и во женска конкуренција.

• Фотографии од првиот ден од посетата на Будимпешта во рамките на меѓународната екскурзија за учениците од трета година

• Интервју со гостите од Франција Посета на учениците од средното училиште Sauxmarais, Р. Франција

Денес 23 април 2018 г. во Велес ги пречекавме, се дружевме и спортувавме со учениците и наставниците од Средното стручно училиште од Р.Франција од местото Tourlaville (http://www.lycee-sauxmarais.fr/), дел на збратимената општина Cherbourg-en-Cotentin, со Општина Велес.

• Пријателски натпревар помеѓу учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ и ООУ “Васил Главинов“

• ДРЖАВНА УЧИЛИШНА ЛИГА ВО ОДБОЈКА

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта во машка конкуренција.

• Презентација на иновации пред учениците од основните училишта во с. Горно Оризари и Чашка

• Дружење и куглање

• Прошетка на планината Витоша

• 4 - ти ден од практичната настава

Меѓуетничка интеграција во образованието: квиз натпревар и дебата

18953352 10155507026824662_1584184468865773898_o

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција во образованието на ден 07.06.2017 год. (среда) учениците и одговорните наставниците од ССОУ „Коле Неделковски“ - Велес го посетија партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ во Куманово. Реализиран беше квиз натпревар на темa: „Заедно учиме и се запознаваме“ и дебата на тема: „Денешното образование клуч кон успехот“. Учениците од двете партнер училишта ги презентираа убавите спомени од посетата на Липквското езеро и џамијата во Липково во март, како и посетените места во Богомила: Римскиот мост, железничката станица, крстот, спомен куќата на Петар – Поп Арсов, манастирот Св. Спас и рибникот на пастрмка Нежилово во мај.
Поделени беа и изработените брошури со содржини од тие две посетени места. Потоа учениците го посетија музејот во Куманово и продолжија со прошетка на Куманово.

Вие сте на: Home Отворен ден Меѓуетничка интеграција во образованието: квиз натпревар и дебата