• Пријателски натпревар помеѓу учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ и ООУ “Васил Главинов“

• ДРЖАВНА УЧИЛИШНА ЛИГА ВО ОДБОЈКА

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта во машка конкуренција.

• Презентација на иновации пред учениците од основните училишта во с. Горно Оризари и Чашка

• Дружење и куглање

• Прошетка на планината Витоша

• 4 - ти ден од практичната настава

• Практична настава во рамките на проектот Capacities development initiative

• Разглед на градот Sidges

Слободниот викенд учениците од ССОУ " Коле Неделковски" Велес го поминаа во разглед на градот Sidges.

• Посета на Camp Nou

Учениците од ССОУ "Коле Неделковски" го посетија стадионот Camp Nou, лоциран во западниот дел од градот, кој претставува дом на ФК Барселона уште од неговата изградба во 1957.

• Македонски ручек

• Посета на L'Aquarium Barcelona

Учениците од ССОУ "Коле Неделковски" своето слободно време го искористија во посета на L'Aquarium Barcelona , лоциран во Port Vell, каде 35 аквариуми претставуваат дом на 11 000 животни од 450 видови.

• Прошетка и запознавање знаменитости во Барселона

Las ramblas...Port Olimpic...Port Vell...Estadi Olimpic..Sagrada Familia..Camp nou Учениците од ССОУ ,,Коле Неделковски" - Велес својот слободен ден го искористија во запзнавање на повеќе знаменитости од Барселона.

• Учениците од ССОУ ,,Коле Неделковски” - Велес пристигнаа во хотел Campanile - Барселона, Шпанија

Учениците од ССОУ ,,Коле Неделковски” - Велес пристигнаа во хотел Campanile - Барселона, Шпанија. Денес учениците ги добија своите работни задачи и започнаа со практичната обука согласно програмата Еразмус +.

Втор ден од обуката во рамките на ЕРАЗМУС + проектот во Софија, Р. Бугарија

24059373 10156016066199662_7888199456584637866_o

Во вториот ден од обуката реализирана од Интернационалниот Центар за развој на Обука во образованието во Софија, (преку проектот Erazmus+) се реализирани следните содржини:

*Работа на учителот како менаџер во наставата
*Директорот како менаџер на наставата
*Посетено е Средно стручно училиште со програма на Економско образование, водечко во своите резултати и програмски цели во Р. Бугарија.

Денешната обука ја води Доцент Др. Силвија Цветанска Професор на Педагошката академија во Софија и Проф. Др. Цветан Давитков ,професор на Државниот Економски факултет во Р. Бугарија, град Софија.
Извонредна професионалност и огромни искуства се пренесуваат преку овој проект до нас, група од 7 наставници од нашето училиште. Овие проекти се со многу високо ниво на квалитет, стручност и компетенции при нивната реализација. За сите нас овде присутни наставници од Р. Македонија (вкупно 17 од три училишта), ова претставува обука која ја примаме со највисок интерес и мотивација.
Вие сте на: Home Отворен ден Втор ден од обуката во рамките на ЕРАЗМУС + проектот во Софија, Р. Бугарија