• Прошетка низ Новогард

• 8-ма ученичка размена со збратименото училиште „Станислава Стажица“ од Новогард, Р. Полска.

Во петокот, замина осмата група на нашите најдобри ученици за Новогард, Република Полска. Им посакуваме среќен пат и убав помин.

• Свечено отварање на „Маркарт Тренинг Центар“

• Донација од фирмата „Маркарт“ за ССОУ „Коле Неделковски“

• Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски од Велес, трети на Гимназијадата во Тетово

Во периодот од 10-12.5.2018 год., во Тетово се одржа единаесетата по ред државна спортска манифестација на средни училишта „Гимназијада”. Учесниците се натпреваруваат во повеќе спортски дисциплини и тоа: фудбал, футсал, кошарка, ракомет и одбојка во машка и во женска конкуренција.

• Фотографии од првиот ден од посетата на Будимпешта во рамките на меѓународната екскурзија за учениците од трета година

• Интервју со гостите од Франција Посета на учениците од средното училиште Sauxmarais, Р. Франција

Денес 23 април 2018 г. во Велес ги пречекавме, се дружевме и спортувавме со учениците и наставниците од Средното стручно училиште од Р.Франција од местото Tourlaville (http://www.lycee-sauxmarais.fr/), дел на збратимената општина Cherbourg-en-Cotentin, со Општина Велес.

• Пријателски натпревар помеѓу учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ и ООУ “Васил Главинов“

• ДРЖАВНА УЧИЛИШНА ЛИГА ВО ОДБОЈКА

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта во машка конкуренција.

• Презентација на иновации пред учениците од основните училишта во с. Горно Оризари и Чашка

• Дружење и куглање

• Прошетка на планината Витоша

• 4 - ти ден од практичната настава

Втор ден од обуката во рамките на ЕРАЗМУС + проектот во Софија, Р. Бугарија

24059373 10156016066199662_7888199456584637866_o

Во вториот ден од обуката реализирана од Интернационалниот Центар за развој на Обука во образованието во Софија, (преку проектот Erazmus+) се реализирани следните содржини:

*Работа на учителот како менаџер во наставата
*Директорот како менаџер на наставата
*Посетено е Средно стручно училиште со програма на Економско образование, водечко во своите резултати и програмски цели во Р. Бугарија.

Денешната обука ја води Доцент Др. Силвија Цветанска Професор на Педагошката академија во Софија и Проф. Др. Цветан Давитков ,професор на Државниот Економски факултет во Р. Бугарија, град Софија.
Извонредна професионалност и огромни искуства се пренесуваат преку овој проект до нас, група од 7 наставници од нашето училиште. Овие проекти се со многу високо ниво на квалитет, стручност и компетенции при нивната реализација. За сите нас овде присутни наставници од Р. Македонија (вкупно 17 од три училишта), ова претставува обука која ја примаме со највисок интерес и мотивација.
Вие сте на: Home Отворен ден Втор ден од обуката во рамките на ЕРАЗМУС + проектот во Софија, Р. Бугарија