• Пријателски натпревар помеѓу учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ и ООУ “Васил Главинов“

• ДРЖАВНА УЧИЛИШНА ЛИГА ВО ОДБОЈКА

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта во машка конкуренција.

• Презентација на иновации пред учениците од основните училишта во с. Горно Оризари и Чашка

• Дружење и куглање

• Прошетка на планината Витоша

• 4 - ти ден од практичната настава

• Практична настава во рамките на проектот Capacities development initiative

• Разглед на градот Sidges

Слободниот викенд учениците од ССОУ " Коле Неделковски" Велес го поминаа во разглед на градот Sidges.

• Посета на Camp Nou

Учениците од ССОУ "Коле Неделковски" го посетија стадионот Camp Nou, лоциран во западниот дел од градот, кој претставува дом на ФК Барселона уште од неговата изградба во 1957.

• Македонски ручек

• Посета на L'Aquarium Barcelona

Учениците од ССОУ "Коле Неделковски" своето слободно време го искористија во посета на L'Aquarium Barcelona , лоциран во Port Vell, каде 35 аквариуми претставуваат дом на 11 000 животни од 450 видови.

• Прошетка и запознавање знаменитости во Барселона

Las ramblas...Port Olimpic...Port Vell...Estadi Olimpic..Sagrada Familia..Camp nou Учениците од ССОУ ,,Коле Неделковски" - Велес својот слободен ден го искористија во запзнавање на повеќе знаменитости од Барселона.

• Учениците од ССОУ ,,Коле Неделковски” - Велес пристигнаа во хотел Campanile - Барселона, Шпанија

Учениците од ССОУ ,,Коле Неделковски” - Велес пристигнаа во хотел Campanile - Барселона, Шпанија. Денес учениците ги добија своите работни задачи и започнаа со практичната обука согласно програмата Еразмус +.

Вие сте на: Home Отворен ден ПРВ УПИСЕН РОК: 18 и 19 ЈУНИ 2018 ГОДИНА!