• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

1797948 10152297162774662_704574029_n

Библиотека е колекција на книги и местото каде се чуваат тие.
Може да биде јавна, на институција или приватна.
Зборот Библиотека се користи за означување на збир од корисни податоци, а издавачките куќи го користат овој збор за да означат серијал од книги со иста или слична тема.
Како локација, библиотека е место каде се бара тишина и каде може да се учи.
Библиотеката ќе речат, постојано чека гости - оние што тргнале кон неа-да побараат некоја книга , но и оние што се уште не знаат дека се очекувани.
Тие треба да бидат подготвени да уживаат во боите на страниците и убавината на книгата.
За таа цел во нашата Библиотека при ССОУ,,Коле Неделковски“ Велес , на ден 18ти Март , лето господово 2014 година, пристигна списанието ЕМИТЕР , единственото македонско списание за популаризација и примена на науката и техниката. Подетални информации има на www.emiter.com.mk . Нашето катче во Билиотеката ѓи доби броевите 5/13-мај 2013 и 6/13-јуни 2013, секако – секогаш актуелни и достапни за стручните предмети : Електроника, Металство и машинство, Информатика и други интересни содржини од областа на Хемијата, Физиката, Астрономијата, Аеронаутика, Телекомуникациите, Автомобилската техника, Аудио и видео техниката , дополнето со мали огласи, купони и слични интересни содржини.
Се покануваат учениците и професорите кои ќе се пронајдат во овие содржини да ја посетат Библиотеката во нашето училиште ССОУ,,Коле Неделковски и да си обезбедат солиден приспап кон информации од култно значење.
Мисла за месец МАРТ
,,Библиотеката е место на минатото, сегашноста и иднината во кои времето е занемарлива категорија , но дополнета со искуство кое значи живот- на секое поле!“.

Вие сте на: Home Училишна библиотека ,,Списание ЕМИТЕР, македонско списание за популаризација и примена на науката и техниката во ССОУ ,,Коле Неделковски“ – Велес “